Slovenské a svetové WordPress weby

od nov 17, 2020

Najznámejšie WordPress weby – Prečítajte si krátky zoznam slovenských a svetových značiek, ktorých webstránky fungujú na systéme WP. Sú dôkazom toho, že WordPress je vhodný pre všetky typy webov.

WordPress je najrozšírenejší systém CMS pre tvorbu webov. Vďaka bohatej funkcionalite a kvalitnému dizajnu nachádza u užívateľov mnohostranné využitie.

Tip: cez službu isitwp.com si dokážete jednoducho a rýchlo skontrolovať, či web funguje na systéme WordPress.

1. Denník N

Denník N je jeden z najpopulárnejších slovenských denníkov. Denník N sa venuje spravodajstvu. Ich web beží na systéme WP, teda WordPress. Denník N je rozsiahly webový portál, obsahuje veľa článkov a to potvrdzuje, že WP je prepracovaný systém a dokáže ponúknuť naozaj veľa.

Denník N

2. Rádio Expres

Rádio Expres je pravdepodobne najznámejšie slovenské rádio a prvé, ktoré sa rozhodlo použiť WordPress systém pre svoju webovú stránku.

Rádio Expres

3. Forbes

Americký Forbes je známy svojimi rebríčkami, ktoré informujú o financiách, investíciách, priemysle a nápodobných témach. Medzi tieto rebríčky patrí napríklad rebríček najbohatších ľudí na svete. Tlač je v neuveriteľnom náklade 6 miliónov kusov. Internetovú WordPress verziu číta približne 50 miliónov ľudí na celom svete.

Forbes

4. Mercedes-Benz

Rovnako web  Mercedes-Benz funguje na WordPress. Značka je veľmi populárna na celom svete. Automobily značky Mercedes-Benz patria k svetovej špičke.

5. Sony Music

Sony Music patrí medzi tri najväčšie hudobné vydavateľstvá na svete. Web im rovnako funguje na najpoužívanejšom CMS, WordPress.

Sony Music

6. Baťa

Z módneho priemyslu funguje na WordPress systéme Zlínska spoločnosť Baťa, ktorá je známa pre svoje kvalitné topánky a módne doplnky.

Baťa

7. Visit Liptov

Visitliptov je obsiahla viacjazyčná webová stránka o turistickej destinácii Liptov. Web funguje taktiež na WP a obsahuje stovky článkov.

8. MTV News

MTV poznajú ľudia na celom svete. Je to prvá hudobná televízna stanica, ktorá vysiela 24 hodín každý deň v roku.

9. UPS blog

UPS

UPS je americká zásielková spoločnosť a už asi o nej každý počul. Aj časť blog tohto svetového prepravcu funguje na WP.

blog UPS